О часопису

 

 

Прилози за књижевност, језик, историју и фолклор, најстарији српски научни часопис посвећен проучавању историје српске књижевности, је основан 1921. године на Српском семинару Филозофског факултета у Београду и излази и данас на Филолошком факултету Београдског универзитета.

Објављује оригиналне научне радове из области српске књижевности, језика, историје и фолклокора, као и риказе нових књига из поменутих области. 

Часопис излази једном годишње. Редакција прима наслове и сажетке у мају, а радове до 15. септембра. 

 

УПУТСТВО ЗА ПРИПРЕМУ РУКОПИСА

Радови се предају уредништву у електронској и обавезно у папирној верзији.
Радови се пишу фонтом Times New Roman, величином 12, проред 1,5.
Максимална дужина рада је 30.000 знакова (укључујући и размаке).
Радови у рубрикама Чланци и расправе и Прилози и грађа садрже: апстракт, до пет кључних речи и резиме преведен на један од великих страних језика.
Радови на страним језицима садрже резиме и на српском језику.
Наслове и појединачне речи не означавати болдом. За истицање користити курзив и шпационирање.
Фусноте штампати на свакој страни испод текста.
У тексту и у фуснотама наслове свих дела (од књига до наслова појединачних песама или написа) штампати курзивом.
Наслове периодичних публикација који се помињу у тексту штампати са знацима навода, а у фуснотама без знакова навода.
Начин цитирања:
Књига: Име аутора (иницијал имена и презиме, наслов рада курзивом) место издања, година издања.
Прилог у часопису: Име аутора (иницијал имена и презиме), наслов рада курзивом, назив часописа, место издања, година, годиште, број страна.
Примери:
П. Поповић, Преглед српске књижевности, Београд, 1909.
П. Поповић, Старе српске биографије и њихова издања. Библиографска студија, Прилози за књижевност, језик, историју и фолклор, Београд, 1925, V, 226–233.

 

ПОЛИТИКА ОТВОРЕНОГ ПРИСТУПА

Прилози за књижевност, језик, историју и фолклор су часопис са отвореним приступом и сви његови чланци се могу бесплатно преузети и користити у складу са поштовањем ауторских права и навођењем извора. Овај часопис пружа непосредни отворени приступ свом садржају и сви научни резултати су јавно доступни јавности чиме се подржава размена знања. Прилози подстичу читаоце, ауторе и библиотекаре да читају, преузимају, дистрибуирају и претражују научне радове, чиме текстови постају доступни широј читалачкој публици да их користи у научне сврхе. Часопис не наплаћује никакве накнаде приликом пријављивања, прегледа и читања чланака. Дигиталне копије свезака часописа архивирају се у Дигиталном репозиторијуму Народне библиотеке.